Zawód obywatel. Warsztaty badawczo-dziennikarskie dla uczniów szkoły zawodowej w Krzeszowicach.

O projekcie

Między wrześniem a grudniem 2013 prowadziliśmy warsztaty dla uczniów i uczennic ZSP w Krzeszowicach. Podczas dziesięciu spotkań uczestnicy poznali podstawy dziennikarstwa zaangażowanego, podstawowe techniki badań społecznych, dowiadywali się, jak w sposób wartościowy używać Internetu i jak można skutecznie działać na rzecz społeczności z wykorzystaniem nowych mediów. Każde spotkanie obejmowało część teoretyczną, podczas której omawialiśmy narzędzia dziennikarza i badacza oraz przykłady najciekawszych inicjatyw obywatelskich. W części warsztatowej natomiast pracowaliśmy nad diagnozą lokalną, ćwiczyliśmy prowadzenie wywiadów, tworzenie prezentacji i komunikatów.

Uczestnicy i uczestniczki w zespołach przeprowadzili pięć własnych projektów badawczych w społeczności, samodzielnie opracowali wyniki badań, zaprezentowali je publicznie i udostępnili na założonym przez siebie blogu. Projekty dotyczyły spraw ważnych dla nich i realizowane były w miejscach zamieszkania uczniów lub w przestrzeniach, gdzie spędzali czas.

Projekt dofinansowany został ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

FIO_MPiPS_logo1_kolor

Aktualności

Zawód obywatel. Warsztaty badawczo-dziennikarskie dla uczniów szkoły zawodowej w Krzeszowicach.

Prezentacje

Gru 2 2013

2 grudnia 2013 w ZSP w Krzeszowicach odbyła się publiczna prezentacja wyników projektów badawczych, prowadzonych przez uczniów i uczennice. Tematyka badań...
Zobacz więcej...

'