Ludzie

Lista członkiń i członków Stowarzyszenia.

wero

Weronika Chodacz,
prezeska zarządu

Z wykształcenia etnografka i trenerka. Uczy ludzi w różnym wieku, jak prowadzić badania społeczne. Moderuje warsztaty partycypacyjne. Fascynuje ją socjomuzeologia. W Stowarzyszeniu zajmuje się koordynowaniem i wymyślaniem nowych rzeczy.

gosia

Małgorzata Kopecka,
wiceprezeska zarządu

Absolwentka socjologii UJ. Zawodowo zajmuje się grafiką komputerową, koordynacją eventów i działaniami na pograniczu sztuki. W Stowarzyszeniu zajmuje się pozyskiwaniem grantów, prowadzeniem warsztatów i tworzeniem Letniego Projektora.

Andrzej Robak

Andrzej Robak, skarbnik

Z wykształcenia ekonomista. Z zawodu tłumacz. Pracuje także jako dziennikarz, organizator wydarzeń kulturalnych i produkcji audiowizualnych. Interesuje się kulturą alternatywną.

mnn150

Michał Nałęcz-Nieniewski,
sekretarz

Absolwent etnologii UJ. Doktorant na Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJP2. Redaktor „Barbarzyńcy” (redaktor naczelny w latach 2009-2013). Do jego zainteresowań należą: mechanizmy systemów totalitarnych, polska konspiracja cywilna XX w., mitologie i kinematografia.

Dariusz Żukowski

Dariusz Żukowski

Tłumacz literatury i redaktor, animator środowiska wege. Studiował iranistykę i etnologię na UJ. Dba o wysoki poziom edytorski publikacji i ofert Stowarzyszenia. 2005-2010 pracował w wydawnictwie Znak. 2008-2012 redaktor „Barbarzyńcy”. Laureat nagrody LnŚ Nowy Głos w Przekładzie za 2013.

jf150

Joanna Florczak

Absolwentka socjologii UJ, której szczególnie bliska jest antropologia społeczna. Na co dzień zajmuje się analizą biznesową. W wolnych chwilach wspomaga Stowarzyszenie w różnorakich działaniach. Od 2007 do 2010 redaktorka „Barbarzyńcy”. Współpracowała z organizacjami feministycznymi w Polsce i w Turcji.

jkhm150

Joanna Michalska-Bartoszek

Absolwentka MISH UW, archeolog, polonistka. Pracuje w turystyce i nauczaniu języków obcych. Interesuje się początkami chrześcijaństwa. Zwolenniczka Przyjaźni Warszawsko-Krakowskiej.

Marcel Kwaśniak

Marcel Kwaśniak

Absolwent kulturoznawstwa na UŚ i etnologii na UJ. Współzałożyciel Stowarzyszenia „Archipelagi Kultury”. Antropolog kultury, pilot wycieczek do Azji, podróżnik, współautor przewodników. Badał m.in. mitologię miejską Mongolii oraz mongolskie i tybetańskie rytuały pogrzebowe. W latach 2000-2005 redaktor „Barbarzyńcy”. Pracował w wydawnictwie „Bezdroża”. Członek zarządu Federacji Małopolska Pozarządowa.

Florek

Florek

Honorowy członek Stowarzyszenia. Zajmuje się budowaniem relacji i testowaniem wytrzymałości flipchartów.

'