Wystawa „Uważaj na głowę”

Zapraszamy do zwiedzania wystawy stałej w piwnicach budynku nr 14 (dawnej administracji) Szpitala w Kobierzynie, ul. dr J. Babińskiego 29 w Krakowie. Stałe dni otwarcia to:
– wtorki, godz. 11-14
– soboty, godz. 12-15
– niedziele, godz. 11-14
Grupy zorganizowane, które chciałyby umówić się na zwiedzanie w innych terminach, prosimy o kontakt z panem Maciejem Bobrem, rzecznikiem prasowym Szpitala (tel.: 881 940 515, mail: maciej.bobr@babinski.pl).

Wystawa „Uważaj na głowę” opowiada o temacie choroby psychicznej z punktu widzenia niemedycznego, przez przedmioty i nierzadko intymne świadectwa osób, które doświadczyły chorowania. Zwiedzający poznają objawy choroby, procedury leczenia i doświadczenia osób zdrowiejących.

Do stworzenia wystawy zaprosiliśmy osoby, które leczyły się w Szpitalu im. Babińskiego, pracowników Szpitala, edukatorów i edukatorki. Uczestnicy prowadzili wywiady biograficzne z osobami, które doświadczyły choroby psychicznej i gromadzili przedmioty. Następnie podczas serii spotkań wspólnie zaplanowaliśmy narrację ekspozycji, wybraliśmy obiekty i historie z wywiadów. Aranżację wystawy zaprojektował Marcin Wysocki.

kobierzyn-blizej-event-cover-godziny-09

'